NASIL ÇALIŞIR?

Yükleme

Döngü başladığında, üst kapak açılır ve otomatik asansör, boşaltma haznesindeki atıkları cihaza boşaltır. Üst kapak kapandığında parçalama işlemi başlar.

Görsel-Yükleme
Görsel-Parçalama

Parçalama

PLC tarafından kontrol edilen parçalayıcılar, bıçakların sıkışmasını önleyen "anti blokaj" sayesinde dönüş yönünü değiştirir.

Özel tasarım parçalayıcılarımız, cerrahi'de kullanılan paslanmaz çelik aletleri ve sert seramik malzemeleri parçalama yeteneğine sahiptir.

Üst bölmede bulunan karıştırıcı, parçalayıcıyı sürekli beslemektedir.

Isıtma / Sterilizasyon

Cihazdaki sıcaklık üst ve alt odadaki homojen sıcaklık 134C (274F) ulaşıncaya kadar buhar verilerek elde edilir. Sterilizasyon, 10 dakika boyunca 134 - 138C, sıcaklık ve eş değer basınçta tutularak tamamlanır.

Üstte yapılan işlemler, tıbbi atıktaki patojenik kirlenme seviyesinin 8Log10 değerinde azaltılmasını sağlar.

Görsel-Isıtma / Sterilizasyon
Görsel-Soğutma ve Süzme

Soğutma ve Süzme

Soğutma safhasında, odada bulunan fazla buhar cihazdan çıkartılır ve sterilizasyon yapılmış atıkların sıcaklığı, hazneye soğuk hava enjekte edilerek düşürülür. Sterilize edilmiş ve kanalizasyon sistemine atılabilen yoğunlaştırılmış su, basınç ve vakum yardımıyla süzülür.

Boşaltma

Boşaltma kapağı açıldığında, haznenin altına bir kap yerleştirilir. Atığın kapağı sterilize edilmiş malzemenin boşalmasını sağlar. Konteyner çekilirken alt kapak kapanır ve sterilizatör otomatik olarak bir sonraki döngüyü başlatır.

Görsel-Boşaltma

VİDEOLAR

Videoların üzerine tıklayarak izleyebilirsiniz.

WHATSAPP
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
x
Müşteri Temsilcisi
Hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabilirim?